Pirmadienis, 20 Spalis 2014 16:42

Europos Biotechnologijų savaitė

Laima DYBURIENĖ, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Spalio 6-12 dienomis 14 Europos šalių vyko daugiau nei 100  renginių, skirtų Europos Biotechnologijų savaitei. Europos Biotechnologijų savaitę (European Biotech week) organizuoti pradėta Kanadoje, o nuo 2013 metų organizuojama  ir  Europoje, pernai ji buvo skirta DNR molekulės atradimo 60 –osioms metinėms. Šiais metais renginių metu akcentuota Europos Nacionalinių Biotechnologijos Asociacijų ryšiai tarp įvairių biotechnologijos produktus gaminančių kompanijų, universitetų, mokslinio tyrimo institutų ir ugdymo įstaigų. Tarp įspūdingiausių renginių - aukšto rango  politikų debatai apie biotechnologijos produktų naudą visuomenei ir ekonomikai, tolimesnes biotechnologijų vystymosi perspektyvas, seminarai ir karjeros mugės mokiniams ir studentams, foto parodos, mobilios klasės ir kt. Kadangi gimnazijos mokiniai įsijungė į šią  veiklą, antrajame Europos Biotechnologijų savaitės leidinyje rasite ir mūsų gimnazijos  mokinių nuotrauką.

Europos Biotechnologijų savaitės leidinys