Sekmadienis, 12 Spalis 2014 14:33

Ateitininkai keliavo po Zarasų kraštą

Irena BIKULČIENĖ, gimnazijos ateitininkų vadovė

Moksleivių ateitininkų sąjunga visus Lietuvos ateitininkus pakvietė prisijungti prie rudens akcijos „Sąžinės frontas“, kuri siūlo išsamiau susipažinti su pokario partizaniniu pasipriešinimu, suprasti jo svarbą ir pamąstyti, kaip mes galėtume gerinti ir kurti Lietuvą, kokių problemų matome savo aplinkoje – mokykloje. Taigi ilgai nesvarstę, mūsų gimnazijos ateitininkai aktyviai įsijungė į šią akciją.

Spalio pradžioje vykome į Zarasų kraštą, norėdami kuo geriau pažinti ir šio krašto, ir visos Lietuvos istoriją. Mus pasitikęs gidas Evaldas papasakojo apie senąją sėlių gentį ir jos kovas su kryžiuočiais, carinę okupaciją, Pirmąjį pasaulinį karą ir jo pėdsakus Zarasų rajone. Visus sužavėjo Zaraso ežero pakrantė ir ten esantis apžvalgos ratas. Pasidžiaugę ežeru, važiuodami ypač vingiuotu ir kalvotu keliu, pasiekėme Stelmužę. Sužinojome tūkstantmečio ąžuolo istoriją, pamatėme Stelmužės bažnyčią ir varpinę, kuri pastatyta naudojant tik kirvį. Po to aplankėme Mergelės apsireiškimo vietą Kvintiškėse.  Antazavėje apžiūrėjome dvarą, susipažinome su Pliaterių giminės istorija.

Kelionės pagrindinis akcentas – partizanų žeminės Antazavės šile, kur vyko garsusis Šilo mūšis. Kiekvienas gavo progą patirti, ką jautė partizanai, savaitėmis sėdėję po žeme tamsoje, šaltoje, drėgnoje patalpoje-bunkeryje. Kelionės pabaigoje dar pakilome į Sartų ežero apžvalgos bokštą, pasigrožėjome ežeru. Galutinė stotelė – Baltriškių kaime esantis vienuolynas. Pažintį su Zarasų kraštu baigėme šv. Mišiomis, kurias šventėme kartu su Tiberiados broliais.

Ši kelionė mums padėjo prisiminti mūsų tautos istoriją, vertybes, pajusti nuostabų gamtos grožį. Galime džiaugtis, kad turime laisvę, savo tėvynę ir namus.