Antradienis, 23 Rugsėjis 2014 06:31

Europos paveldo dienos gimnazijoje

Audronė ZUTKYTĖ, IIIa klasė

Panevėžyje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyksta Europos paveldo dienos „XX amžiaus pradžios skonis“.  Mūsų gimnazija tapo viena iš edukacinio projekto Pažinkime  Panevėžio miesto XIX a. pab. – XX a. pr. architektūrą“ rengėjų. Gimnazijos pirmajame aukšte galite pamatyti  Panevėžio kraštotyros muziejaus parengtą parodą „Panevėžys: modernėjantis miestas 1920-1940 metais“. Vaizdai nuotraukose stebina – kai kurie iš jų mums matyti, atpažįstami, į kitus žvelgiame tik kaip į istorijos liudytojus.  Gimnazijos skaitykloje – gimnazistų darbai. Mokytojų Linos Paužuolienės ir Gintaro Grigo padedami mokiniai sukūrė paveldo dienoms skirtus darbus, kuriuose vaizduojama Panevėžio architektūra.

Šiemet minime senojo gimnazijos pasatato 130- ąsias metines. Taigi, ramiai pasivaikščiokite po gimnaziją, atidžiai apžiūrėkite parodą, paskaitykite aprašus, užeikite į mokyklos skaityklą pažiūrėti piešinių ir tikrai pajusite XX amžiaus pradžios dvasią.