Pirmadienis, 26 Gegužė 2014 19:08

Trečioji TEDxJBG konferencija

Jokimas TAMULIONIS, IIa klasė

Praėjusį penktadienį kino centre „Garsas“ vyko TEDxJBG konferencija. Jos organizatoriai (Juozo Balčikonio gimnazijos mokinių parlamentas bei gimnazijos anglų kalbos mokytoja Violeta Tunkūnienė) džiaugiasi, kad renginyje dalyvavo įvairių profesijų atstovai. Jiems visiems buvo artima konferencijos tema „Down the rabit hole“ („Pasinerkime į nežinomus nuotykius“).

Mažojoje kino centro salėje susirinkę balčikoniečiai ir konferencijos svečiai turėjo galimybę pasiklausyti įdomių pranešėjų: gimnazistų Radvilės Ruzaitės, Gabrielės Rakickaitės, Mato Dulkės, Patricijos Bachtiarovos, gimnazijos alumni narių Pauliaus Eiduko, Karolio Kavoliūno, Ginvilės Ramanauskaitės, Gretos Šiaučiūnaitės, taip pat svečių – iš Italijos į Lietuvą atvykusio gyventi Claudio Santori, jaunimo žinomo kaip populiarių megztinių firmos savininko Luko Alijošiaus, visuomenininko, Maidano lietuvio Šarūno Matulevičiaus, 5-osios gimnazijos abituriento Mariaus Vilemo bei kylančios mokslo žvaigždės Povilo Kavaliausko.

TEDxJBG konferencija po metų pertraukos surengta trečią kartą. Šįmet viena iš naujovių ta, kad kiekvienas norintysis konferenciją galėjo stebėti gyvai internetu – ją transliavo specialus youtube.com kanalas, kuriame renginio metu apsilankė daugiau nei 300 žmonių. Puikiai surengta konferencija tik dar kartą įrodė, kad Juozo Balčikonio gimnazija – tai ne tik gabiausių jaunų žmonių Aukštaitijoje kalvė, bet ir viena išradingiausių, savo erudiciją brandinančių bendruomenių.