Sekmadienis, 04 Gegužė 2014 13:46

Į gimnaziją grįžo su paroda

Balandžio 30 dieną gimnazijos skaitykloje atidaryta 2011 metų laidos abituriento Vytenio Šumsko piešinių paroda. Renginyje dalyvavęs gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas pasidžiaugė, kad pirmoji personalinė Vilniaus universitete matematiką studijuojančio autoriaus paroda surengta būtent mūsų mokykloje. Tai yra aštuoniolikos mėnesių savarankiško mokymosi ir piešimo rezultatas. Netikėtu gimnazisto sugrįžimu su grafikos paroda džiaugėsi ir dailės mokytojai Lina Paužuolienė bei Gintaras Grigas.

Atidaryme svarų žodį tarė garbės svečias – pedagogas, menotyrininkas, dailininkas Sigitas Laurinavičius. Jis pateikė įkvepiančių pavyzdžių apie kūrybą ir menininko kelio kančias bei dosniai dalijosi asmenine menotyrininko patirtimi ir įžvalgomis. Sūnaus meniniais atradimais džiaugėsi ir mama anglų kalbos mokytoja Jūra.

Vytenio parodoje vyrauja grafitu piešti portretai – kai kurie jų paįvairinti raudonu ar mėlynu akvareliniu pieštuku. Žiūrint iš toliau, darbai primena nuotraukas. Išties didžioji dalis darbų ir yra piešiniai iš nuotraukų. Autorius, studijuojantis taikomąją matematiką, atskleidė meninės veiklos ištakas: tai buvę netikėtai atsiradęs kūrybos poreikis ir pasiekto rezultato džiaugsmas, kuriuos palydėjo staigus pripažinimas. Pasak jo, nuo pat pirmųjų piešimo mėnesių užsakymų buvo daugiau nei laisvo laiko. Vytenis pastebėjo ilgainiui susigriebęs, jog visus sukurtus darbus parduoda arba išdovanoja, todėl reikėtų bent dalį pasilikti ir asmeninei kolekcijai. Nuo to laiko jis stengiasi kas trečią darbą pasilikti sau, kas trečią padovanoti ir kas trečią parduoti.

Ypatingą reikšmę kūryboje Vytenis teikia rudeniui, esą jam tai visuomet buvo pats meniškiausias metų laikas, tada kiekvieną dieną įkvėpimas bei kūrybinė nuotaika liejasi per kraštus. Tad nenuostabu, jog kūrybinis lūžis autoriaus gyvenime nutiko būtent šiuo metų laiku. Save jis netgi tapatina su rudeniu, abu jie darantys tą patį – nuspalvina lapus ir paleidžia į pasaulį.

Parodos atidaryme mokytojai, svečiai ir žiūrovai autoriui linkėjo kūrybinės drąsos, pasitikėjimo, noro tobulėti. Vytenis pasidžiaugė gražiu parodos atidarymu ir ragino susirinkusiuosius parašyti palinkėjimų ir pastabų į atsiliepimų knygą bei priminė, kad daugiau jo kūrinių galima pamatyti internetiniame puslapyje www.facebook.com/Piesimas.