Trečiadienis, 30 Balandis 2014 06:34

Viktorina „Ar žinai gimnazijos istoriją?“

Vita LAIMIKYTĖ, IIa klasė

Išmanyti gimnazijos istoriją – garbės reikalas. Tai suprato visi antrokai, dalyvavę viktorinoje „Ar  žinai gimnazijos istoriją?“, skirtoje senojo gimnazijos pastato 120-mečiui paminėti. Klasių komandoms teko įveikti įvairias užduotis: atpažinti nuotraukose įamžintus žmones ir pasakyti, kaip jie susiję su gimnazija, papasakoti, kaip keitėsi gimnazijos pastatai, kur jie yra stovėję. Puiku, kad visi pažino ir galėjo papasakoti apie Joną Jablonskį, Julijoną Lindę-Dobilą, buvusį gimnazijos direktorių, kurio žodžiai „Būkime esmės žmonėmis“ yra tapę gimnazijos šūkiu, Gabrielę Petkevičaitę- Bitę, Lauryną Stuoką-Gucevičių, suprojektavusį Vilniaus katedrą, Juozą Balčikonį ir kitus garsius žmones.

Ypač įdomūs buvo komandų namų darbai. IIa klasė visiems pasekė pasaką apie JBG rūmus, čia gyvenusius bei gyvenančius karalius ir karalaites. IIe klasė sukūrė smagų filmuką, laidos „Klausimėlis“ interpretaciją, visi galėjo išgirsti protingų (ir nelabai) atsakymų į klausimus apie gimnaziją. IIf klasė parodė informatyvų filmuką – gimanzistė vedžiojo operatorių po mokyklą ir vis stabteldavo, aptardavo svarbesnį JBG objektą. IIb klasė paruošė skaidres apie garsius gimnazijos žmones, o IIc ir IIg klasių gimnazistai nupiešė plakatus. Gausių plojimų sulaukė IId klasės komanda, padainavusi pačių sukurtą šmaikščią dainą.

Visos komandos pasirodė puikiai, bet geriausiai pasisekė IIe klasės komandai, ji užėmė pirmąją vietą. Antrąją vietą pasidalino IId ir IIf klasės, trečioji atiteko IIg klasei. Sveikiname nugalėtojus!