Sekmadienis, 27 Balandis 2014 10:27

Pirmokas Rokas – Eruditas 2014

Ramutė KRASAUSKAITĖ, IIf klasė

Balandžio 23 dieną iš gimnazijos biotechnologijų laboratorijos pabėgo ten slapčia augintas JB1G1 virusas. Bijodamas ūmių užsikrėtimo virusu simptomų – perdėto domėjimosi ir noro viską žinoti bei intensyvaus poreikio ranką per gamtos mokslų pamokas laikyti vertikalioje padėtyje –  greitasis epidemiologų reagavimo būrys aktų salėje izoliavo pirmų klasių mokinius. Taip prasidėjo jau šeštą kartą surengtas gamtos mokslų čempionatas „Eruditas 2014“.

Iš viso į tyrimų kabinetą (aktų salę) susirinko 20 mokinių su palaikymo komandomis. Pirmokų ligos simptomus patvirtino ne tik klasės draugai, bet ir ryte juos patikrinusi sveikatos inspekcija. Infekuotieji atkakliai varžėsi dėl garbingojo gimnazijos Erudito vardo.

Keturiuose konkurso etapuose dalyviai aiškinosi, kokios žvakės nedega ir kokio pieno gerti negalima bei kitus visiems rūpimus klausimus. Deja, po kiekvieno etapo iškrisdavo po kelis žaidėjus, bet tik tokiu būdu po atkaklios gudriausių pirmokų kovos pavyko sužinoti, kad mokyklos Eruditu 2014 tapo Id klasės gimnazistas Rokas Petrėnas! Jam nenorėjo nusileisti Vytautas Kuodis (Ie) ir Saulius Indriūnas (Ia), tačiau jiems teko pasitenkinti garbingomis antrąja ir trečiąja vietomis.

Renginio vedėjai Luka Smalinskaitė (IIIe) ir Jokimas Tamulionis (IIa) uždavė dar 10 klausimų dalyvius sunkiuose testavimuose palaikiusiems jų draugams, už teisingus atsakymus šie gavo saldžių dovanėlių – cukruotų Lumbricus terrestris rūšies atstovų. Renginio pabaigoje buvo padėkota gimnazistams, kurie gamtos mokslų olimpiadose užėmė pirmąsias, antrąsias bei trečiąsias vietas, ir Lietuvos tūkstantmečio vaikui Tautvydui Karveliui (IIId).

Visi konkurso dalyviai gavo po obuolį, kad paragautų bent truputį saldžiųjų mokslo vaisių, o ne vien karčių jo šaknų.