Sekmadienis, 06 Balandis 2014 19:08

Būsimieji pirmokai jau gerai pažįsta gimnaziją

Jokimas TAMULIONIS, IIa klasė

Praėjusį trečiadienį (04-02) Juozo Balčikonio gimnazijos koridorius tiesiog užplūdo didžiulė būsimų pirmokų banga. Miesto mokyklų aštuntokai varžėsi pažintinėse orientacinėse varžybose „JBGo“, kurias pirmą kartą surengė gimnazijos mokinių parlamentas.

Susirinkusieji buvo suskirstyti į penkias komandas ir prasidėjo linksmybės. Kiekviena komanda gavo po žemėlapį. Mūsų džiunglių (gimnazijos) tyrinėtojai bėgiojo iš vieno mokyklos kampo į kitą, ieškodami žemėlapyje pažymėtų punktų. Juos atradus teko atlikti daug fizinių ir protinių jėgų reikalaujančias, tačiau smagias užduotis. Bene pats įdomiausias ir sunkiausias išbandymas – išmokti tyliai elgtis skaitykloje. Kiekviena komanda turėjo tyliai iš bibliotekos pernešti kėdes, prie kurių buvo pririšti varpeliai. Tikrai ne visiems tai pavyko!

Vėliau moksleiviai išbandė „akvariumo“ stiklo garso laidumą. Eksperimentas pavyko – ne visus savo kolegų žodžius suprato už akvariumo stovėję komandos draugai, tariamus sakinius tekdavo papildyti gestais ir mostais. Įdomu buvo ir Juozo Zikaro klasėje – dailės kabinete. Čia kiekvienai komandai buvo užduotas klausimas apie gimnaziją – visos komandos 5 minutes bėgiojo po visą mokyklos teritoriją ieškodamos atsakymo. Sunkiai sekėsi ir nuotraukose, darytose prieš keliasdešimt metų, surasti gimnazijos direktorių Raimondą Dambrauską. Laimei, mūsų direktorius taip atjaunėjo, kad nė vienai komandai jo atpažinti nepavyko.

Per šias orientacines varžybas būsimi balčikoniečiai ne tik sužinojo trumpiausią kelią iš taško A į tašką B, bet ir susipažino su būsimais bendramoksliais. Susižavėję mokykloje tvyrančia atmosfera jie dar ilgai nesiskirstė – šnekučiavosi mokyklos fojė ir dalijosi komandų laimėtus saldžiuosius prizus. Lauksime jūsų rugsėjį!