Antradienis, 18 Kovas 2014 21:36

Ateitininkų šventės – prasmingos

Dovilė BIKULČIŪTĖ, IVd klasė

Panevėžio krašto ateitininkai visada prasmingai mini valstybės šventes. Ketvirtus metus iš eilės jie renkasi mūsų gimnazijoje. Šiemet susirinkusieji džiaugėsi dvidešimt ketvirtuoju Lietuvos nepriklausomybės pavasariu. Į šventinį renginį atvyko atstovų iš Pandėlio gimnazijos, Panevėžio miesto pagrindinių mokyklų – M.Karkos, Alf.Lipniūno, ,,Žemynos“ progimnazijos, K.Paltaroko, J.Miltinio gimnazijų bei moksleivių sąjungos valdybos nariai iš Kauno, Vilniaus ir Šiaulių.

Renginį pradėjome darniai sugiedoję Lietuvos Respublikos himną. Visus sveikino gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas. Panevėžio krašto ateitininkų dvasios tėvas, Krekenavos bazilikos klebonas kunigas Gediminas Jankūnas aktyviam jaunimui negailėjo drąsinančių žodžių.

Visi susirinkusieji žaidė orientacinį žaidimą ,,Ką mena istorija?“, dalyvavo pažintinėje ekskursijoje, susipažino su mūsų mokyklos praeitimi, sužinojo, kokie žymūs žmonės mokėsi gimnazijoje. Po to šventės vedėjai Viktorija Skrickaitė (Ib) ir Matas Maumėnas (Ig) visus pakvietė į poezijos ir dainų popietę ,,Tėvynė šneka – aš girdžiu“. Eiles skaitė ir dainas dainavo svečiai,  mūsų gimnazijos ateitininkai ir jų draugai – Justina Šimonytė (Id), Aleksandra Kubiliūtė (IIIb), Domantė ir Dovilė Bikulčiūtės (IVd), Monika Bagaslauskaitė (Ib). Bendrai visų atlikta E.Masytės daina „Laisvė“ privertė susimąstyti apie tai, kad laisvė yra didžiausia vertybė. Ji trapi, todėl turime branginti tai, ką taip sunkiai iškovojo tėvai.